STEAM ugdymas


Š.m. balandžio 19 d. “Bitučių” ir “Lapiukų” grupių vaikai dalyvavo STEAM veikloje “Kiaušinių iššūkis”. STEAM ugdymas – integralus, į kompleksišką tikrovės reiškinių pažinimą, pritaikymą ir problemų sprendimą kreipiantis vaikų gebėjimų ugdymas gamtos mokslų, matematikos, technologijų, inžinerijos ir meno kontekste.

S (gamtos mokslai) – eksperimentas “Atsistok ant kiaušinių”. Vaikai diskutavo, ar kiaušiniai išlaikytų žmogaus svorį. Kad patikrintų šią hipotezę, vaikai atliko eksperimentą ir bandė atsistoti ant smailiais galais į viršų sustatytų vištos kiaušinių. Daugumai ant kiaušinių stotis buvo labai nedrąsu, bet atlikę šį bandymą vaikai negalėjo patikėti, jog tai įmanoma.

T (technologijos) –  mokomasis gamtininko Salemono Paltanavičiaus filmukas “Margučius sugalvojo paukščiai”. Vaikai susipažino, kaip atrodo pempės, strazdo giesmininko, varnėno kiaušiniai. Taip pat išsiaiškino, kodėl gandro kiaušiniai yra balti.

E (inžinerija) – užduotis – sukonstruoti lizdą taip, kad iš jo neiškristų kiaušinis (kol suskaičiuos iki 10). Vaikai lizdus konstravo iš kukurūzų, šinilo vielučių, šiaudelių; detales tvirtino dažymo juosta. Tvirtą lizdą sukonstruoti pavyko ne iš pirmo karto, bet galiausiai užduotis buvo įgyvendinta ir visi labai džiaugėsi rezultatais.

M (matematika) – stalo žaidimas “Kas greičiau užpildys dėklą kiaušiniais?”. Vaikai rungtyniavo tarpusavyje, skaičiavo taškus, aiškinosi nugalėtojus. Taip pat  konstravo margutį iš lego kaladėlių ir skaičiavo, kiek ir kokios spalvos lego detalių jam buvo panaudota. Savo skaičiavimus vaikai mėgino pavaizduoti diagramoje.

A (menai) – “Margutis”. Ant kartono trafaretų ir šviesos stalo vaikai kūrė margutį, jo puošybai panaudodami spalvotus stikliukus.

STEAM veiklose vaikai tobulėja, įgyja naujų žinių, dalindamiesi atliktais tyrinėjimais, atradimais, patyrimais, įspūdžiais. Jie tampa visapusiškomis asmenybėmis, gebančiomis džiaugtis, mokantys improvizuoti, pasitikintys savo jėgomis, atviri, sugebantys veikti, priimti sprendimus. Atliktos užduotys vaikams sukėlė daug teigiamų emocijų, atradimo ir pažinimo džiaugsmą bei daug neišdildomų įspūdžių.